order zithromax online no prescription buy zithromax malaysia buy zithromax online order kamagra by phone buy kamagra tablets

تلویزیون مفهومی ال جی با ضخامت کمتر از یک میلی متر

buy oxycodone buy hydrocodone percocetbuy valium online buy vicodin online

تلویزیون مفهومی ال جی با ضخامت کمتر از یک میلی متر

شرکت ال‌جی این هفته طی رویدادی در کره جنوبی، آخرین تلویزیون‌های OLED خود را به همراه آخرین فناوری‌ها و مدل‌های مفهومی در معرض بازدید عموم قرار داد. در میان این تلویزیون‌ها، یک مدل مفهومی بیشتر از سایرین جلب توجه کرده و به شدت رسانه‌ای شد. ال‌جی با رونمایی از این تلویزیون؛ علاوه بر اینکه خواست آینده این صنعت را به بازدیدکنندگان نشان بدهد؛ شاخ و شانه‌ای هم برای رقبا کشید. اما این مدل تلویزیون مفهومی ال‌جی چه ویژگی‌های متمایزکننده‌ای دارد؟

این تلویزیون بیشتر شبیه کاغذدیواری (Wallpaper) است. چون هم بسیار نازک است و ضخامتی کمتر از یک میلی‌متر دارد (دقیقاً ۰٫۹۷ میلی‌متر) و هم به راحتی به دیوار چسب می‌شود. یک قاب فلزی مغناطیسی نصب شده روی دیوار این تلویزیون را نگه می‌دارد و چون وزن زیادی هم ندارد (در حدود ۱٫۹ کیلوگرم یا ۴٫۱ پوند) مشکلی از بابت ثابت ماندن روی دیوار وجود ندارد. اندازه تلویزیون ۵۵ اینچی و از نوع OLED است. با این مشخصات جابه‌جایی آن بسیار راحت است و کافی است از قاب مغناطیسی جدا شده و جای دیگری نصب شود. چون پنل نمایش این تلویزیون منعطف و قابل خم‌شدگی است دقیقاً مانند یک کاغذ دیواری از روی دیوار جدا شده و قابل حمل و نصب روی دیوارهای دیگر است.

LG Display OLED

بخش LG Display که زیرمجموعه شرکت ال‌جی و سازنده تلویزیون‌ها و صفحه‌نمایش‌های این شرکت است؛ می‌گوید این تلویزیون کاغذ دیواری مفهومی به بازار عرضه نخواهد شد و یک محصول قابل تجاری‌سازی نیست بلکه بیشتر به دنبال اهدافی مانند نمایش نسل آینده تلویزیون‌های OLED است. چون این نوع تلویزیون‌ها نیازی به پس‌زمینه روشن ندارند و بسیار نازک‌تر از دیگر محصولات ساخته می‌شوند. در OLED از یک لایه ترکیبی ارگانیک بهره گرفته می‌شود که امکان ساخت پنل‌های به مراتب نازک‌تر و فوق‌العاده باریک را در کنار قابلیت خمیده‌گی فراهم می‌کند. همچنین، این لایه ترکیبی ارگانیک از خودش نور منتشر می‌کند و دیگر نیازی به پنل پس‌زمینه نورانی نیست. LG Display اعتقاد دارد صفحه‌نمایش‌هایی با این قابلیت می‌توانند به طور گسترده در صنعت، محصولات پوشیدنی و تجهیزات موبایل استفاده شوند. ال‌جی فناوری OLED را فناوری غالب و پیروز در آینده می‌داند.

lg-tv-wallpaper-3

در حالی که شاهد ساخت تلویزیون‌های OLED توسط ال‌جی و رقبای این شرکت یعنی سامسونگ و سونی هستیم، ولی هنوز هزینه‌های تولید این محصولات گران است. به عنوان مثال، تلویزیون ۶۵ اینچی ۴K OLED شرکت ال‌جی قیمتی حدود ۹ هزار دلار دارد. بخشی از هزینه بالای تولید به استفاده از فناوری OLED و بخشی دیگری به خاطر کاربردی کردن این تلویزیون‌ها برای فروش در بازار است. ال‌جی انتظار دارد تا پایان سال نزدیک به ۶۰۰ هزار تلویزیون OLED به فروش برساند و با احتساب سال آینده این میزان فروش به ۱٫۵ میلیون تلویزیون برسد.

Share the Post

About the Author

Comments

No comment yet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

دسترسی سریع